力特Littelfuse CON-1/120/30 – HCC系列
请联系我们获取支持
- 专业的产品推荐
- 部分产品可以提供免费样品
- 快速获取报价0512-87815530
| 参数 | 数值 |
|---|---|
| Full Load Current Inductive | 30 |
| Full Load Current Resistive | 40A @ 600VAC |
| Nominal Coil Voltage | 120 |
| Pull In Voltage (V) | 88 |
| Locked Rotor Current | 120A @ 600VAC |
| Mounting Method | Chassis Mount |
| Contactor Form per Circuit | 1 pole NO with shunt |
| Input Voltage Maximum (V) | 132 |
| Termination Type | Coil: 0.25″ quick connect; Power: #10-32 screw terminal |
| Must Release Voltage | 20 |
| Switching Voltage Maximum (V) | 120 |
| Operating Temperature | -40° to 65°C |





